Home News Новости Platina va avea astăzi încă un meci foarte greu

Platina va avea astăzi încă un meci foarte greu

There are no translations available.

Platina Chișinău a pierdut ieri, la Tiraspol, în prelungirile partidei disputate

cu formația HK Dimitrov (Rusia)în cadrul turneului play off al campionatului Ligii Internaționale de Tineret.

Ea a fost învinsă cu scorul 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 0-1).Oaspeții au marcat golul victorios în minutul 70. Gazdele au avut superioritate teritorială, dominînd  la capitolul aruncări pe spațiul porții (28-22), dar au cedat la indicele eficiență.Meciul a fost urmărit de circa 750 spectatori.

Scorul general al confruntărilor a devenit astfel 2-1 în favoarea echipei ruse.În prima partidă a învins Platina (2-0), într-a doua HK Dimitrov (7-0). Pentru astăzi este programată cea de-a patra întîlnire.Formația care va obține prima trei victori va fi declarată cîștigătoare și va promova în faza următoare a turneului.