• Russian (CIS)
  • Română (România)
  • English (United Kingdom)
Home Fotbal România, în preliminariile EURO 2020. Programul meciurilor grupei F

România, în preliminariile EURO 2020. Programul meciurilor grupei F

There are no translations available.

România începe sâmbătă, 23 martie, drumul spre Campionatul European din 2020, la Stockholm, contra Suediei. Pentru a se califica la turneul final, România trebuie să încheie Grupa F pe una dintre primele două poziţii.

Mai există şi o şansă în playoff-ul Ligii Naţiunilor, dar acolo situaţia este destul de complicată.

Meciuri România preliminarii EURO 2020.

Programul Grupei F

23 martie 2019

Malta – Feroe (ora 21:45)
Suedia – România (ora 19:00)
Spania – Norvegia (ora 21:45)

26 martie 2019

Malta – Spania (ora 21:45)
Norvegia – Suedia (ora 21:45)
România – Feroe (ora 21:45)

7 iunie 2019

Feroe – Spania (ora 21:45)
Norvegia – România (ora 21:45)
Suedia – Malta (ora 21:45)

10 iunie 2019

Feroe – Norvegia (ora 21:45)
Malta – România (ora 21:45)
Spania – Suedia (ora 21:45)

5 septembrie 2019

Feroe – Suedia (ora 21:45)
Norvegia – Malta (ora 21:45)
România – Spania (ora 21:45)

8 septembrie 2019

Spania – Feroe (ora 16:00)
România – Malta (ora 19:00)
Suedia – Norvegia (ora 21:45)

12 octombrie 2019

Feroe – România (ora 19:00)
Malta – Suedia (ora 21:45)
Norvegia – Spania (ora 21:45)

15 octombrie 2019

Feroe – Malta (ora 21:45)
România – Norvegia (ora 21:45)
Suedia – Spania (ora 21:45)

15 noiembrie 2019

Norvegia – Feroe (ora 21:45)
România – Suedia (ora 21:45)
Spania – Malta (ora 21:45)

18 noiembrie 2019

Malta – Norvegia (ora 21:45)
Spania – România (ora 21:45)
Suedia – Feroe (ora 21:45)

Grupe preliminarii EURO 2020

Grupa A: Anglia, Cehia, Bulgaria, Muntenegru, Kosovo
Grupa B: Portugalia, Ucraina, Serbia, Lituania, Luxemburg
Grupa C: Olanda, Germania, Irlanda de Nord, Estonia, Belarus
Grupa D: Elveţia, Danemarca, Irlanda, Georgia, Gibraltar
Grupa E: Croaţia, Ţara Galilor, Slovacia, Ungaria, Azerbaidjan
Grupa F: Spania, Suedia, Norvegia, România, Insulele Feroe, Malta
Grupa G: Polonia, Austria, Israel, Slovenia, Macedonia, Letonia
Grupa H: Franţa, Islanda, Turcia, Albania, Moldova, Andorra
Grupa I: Belgia, Rusia, Scoţia, Cipru, Kazahstan, San Marino
Grupa J: Italia, Bosnia, Finlanda, Grecia, Armenia, Lichtenstein