Home Новости Новости Care hocheişti din NHL s-au luat la pumni de această dată

Care hocheişti din NHL s-au luat la pumni de această dată

Meci plin de bătăi în Liga profesionistă nord-americană de hochei. Jucătorii echipelor Dallas Stars şi Saint Louis Blues de 4 ori și-au împărţit pumni în timpul meciului. Stars a cîştigat partida cu 3-0.

Prima bătaie în meciul dintre Dallas Stars şi Saint Louis Blues a avut loc chiar în debutul întîlnirii.

Incidentele au continuat după ce căpitanul "stelelor", Jamie Benn, a fost lovit de un adversar. A urmat o bătaie generală, însă arbitrii au reuşit să stingă repede conflictul.

Repriza a doua a început cu o altă bătaie dintre hocheiştii celor două formații.După cîteva minute de liniște, spiritele s-au incins din nou, urmînd o altă repriză de box.

Dallas Stars a învins Saint Louis Blues cu 3-0 şi și-a luat revanşa pentru înfrîngerea suferită duminică.

Stars este liderul Conferinţei de Vest în liga profesionistă nord-americană de hochei, iar Saint Louis Blues ocupă poziţia a doua.