Home Новости Новости Suporterii lui Dallas Stars, dezamăgiţi

Suporterii lui Dallas Stars, dezamăgiţi

Surpriză în liga profesionistă nord-americană de hochei. Liderul Conferinţei de Vest,Dallas Stars, a pierdut cu 1-2 partida cu Minnesota Wild. Stars a suferit a 4-a înfr]ngere din ultimele 5 meciuri disputate. În repriza secundă oaspeţii au marcat două goluri, prin Ryan Carter şi Tomas Vanek.

Dallas Stars a redus din diferenţă după reuşita căpitanului Jammie Benn.

În pofida înfr]ngerii, Dallas Stars rămîne în continuare pe primul loc în Conferinţa de Vest.

Vicecampioana din sezonul trecut, Tampa Bay Lightning a învins dramatic Vancouver Canucks.

Scorul la finalul timpului regulamentar a fost egal, 2-2, după ce Canucks a restabilit echilibrul cu mai puţin de 3 minute înainte de final.Au urmat prelungurile şi Tampa Bay Lightning a cîştigat graţie golului înscris de rusul Nikita Kucerov.

Într-o altă partidă din NHL, Pittsburgh Penguins s-a impus cu 3-1 în faţa echipei Montreal Canadiens.

Unul dintre cei mai buni jucători ai meciului a fost portarul ”pinguinilor” Marc-Andre Fleury, care a apărat 33 din cele 34 şuturi.