Home Новости Новости Platina a cedat cu un scor la limită

Platina a cedat cu un scor la limită

Platina Chișinău a cedat ieri pe teren propriu (patinoarul din Tiraspol) cu un scor la limită (3-4) formației ruse din orașul Odințovo într-un meci din cadrul Ligii Internaționale de Tineret.

Prima repriză a purtat un caracter echilibrat și s-a încheiat la egalitate (0-0). În cea de-a doua rundă gazdele au atacat masiv, în forță și au învins cu 3-2. În ultima repriză, însă, nu le-au mai ajuns forțe pentru a majora sau menține rezultatul favorabil, cedînd cu 0-2.

Platina totalizează 38 d puncte și se situează pe locul 16 printre cele 28 de competitoare.

Următorul meci ea îl va susține din nou acasă. Adversara Platinei va fi echipa din orașul Dimitrov (regiunea Moscovei).

Platina joacă partidele de acasă la Tiraspol, deoarece patinoarul Ice Bravo din Chișinău nu corespunde rigorilor regulamentului competițional. Ea concurează în Liga Internațională de Tineret al doilea an.