Home Новости Новости Platina a învins liderul seriei și într-al doilea meci

Platina a învins liderul seriei și într-al doilea meci

Platina Chișinău a învins ieri, 12 noiembrie, la Zelenograd (Rusia) cu un scor la limită (4-3) și în cel de-al doilea meci disputat în campionatul Ligii Internaționale de Tineret formația din localitate, care-i unul dintre liderii seriei Nord-Vest.

Ea a cîștigat prima repriză cu scorul 3-1, a încheiat la egalitate runda a doua (1-1), a cedat într-a treia la o diferență de un gol (0-1), rezistînd atacurilor la care a fost supusă și menținînd scorul general favorabil (4-3).

În primul meci desfășurat la Zelenograd Platina a învins în prelungiri cu scorul 2-1.

Echipa din Zelenograd totalizează 41 de puncte și după aceste două înfrîngeri a coborît pe locul doi în clasament. Platina a acumulat 20 de puncte și se situează pe locul șase în clasament.

Pentru detalii vizitati saitul oficial al campionatului Ligii Internaționale de tineret la hochei pe gheață: mhl2.khl.ru