• Russian (CIS)
  • Română (România)
  • English (United Kingdom)
Home Другие виды спорта Разное Programul Jocurilor Olimpice de iarnă de la Soci

Programul Jocurilor Olimpice de iarnă de la Soci

Chişinău, 4 feb. /MOLDPRES/.Programul competiţiilor din cadrul Jocurilor Olimpice de iarnă de la Soci, din perioada 7 - 20 februarie, în ore locale, două ore mai devreme la Chișinău:

 

Joi, 6 februarie

10.00 - 16.40 - Snowboard - Slopestyle Masculin + Feminin - calificări

18.00 - 18. 45 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat - calificări

19.30-22.55 - Patinaj artistic - Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi

 

Vineri, 7 februarie

20.00-23.00 - Ceremonia de deschidere

Sîmbătă, 7 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice

09.30-11.10 - Snowboard - Slopestyle masculin - calificări

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă - Tur preliminar: SUA - Finlanda

12.45-13.55 - Snowboard - Slopestyle masculin - Finala

14.00-15.05 - Schi fond - Skiathlon feminin - Finala

15.30-18.25 - Patinaj viteză - 5000 metri masculin - Finala

17.00-19.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Tur preliminar: Canada - Elveţia

18.00-18.30 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat feminin - calificări

18.30-20.20 - Biatlon - Sprint masculin (10 km) - Finala

18.30-23.05 - Patinaj artistic - Probe pe echipe - program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi

18.30-22.05 - Sanie - Individual masculin - Manșele 1 şi 2

20.30-21.35 - Sărituri cu schiurile - Trambulină normală masculin

22.00-23.35 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat feminin - Finala

 

 

Duminică, 9 februarie - vor fi decernate şapte titluri olimpice

10.30-11.40 - Snowboard - Slopestyle feminin - calificări

11.00-13.10 - Schi alpin - coborâre masculin - Finala

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Suedia - Japonia

13.15-14.25 - Snowboard : Slopestyle feminin - Finala

14.00-15.05 - Schi fond - Skiathlon masculin - Finala

15.30-17.35 - Patinaj viteză - 3.000 metri feminin - Finala

17.00-19.30 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Rusia - Germania

18.30-20.20 - Biatlon - Sprint feminin (7,5 km) - Finala

18.30-22.25 - Sanie - Individual masculin - Manşele 3 şi 4 - Finala

19.00-22.10 - Patinaj artistic - Proba pe echipe - program liber masculin, program liber feminin, program liber dans - Finala

21.30-23.15 - Sărituri cu schiurile - Trambulină normală masculin - Finala

 

Luni, 10 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur: Rusia - Marea Britanie, Elveţia - Suedia, Danemarca - China, Germania - Canada

11.00-12.30 - Schi alpin - Supercombinata feminin: coborîre

13.45-16.35 - Short-track : 1500 masculin Finala, 500 metri feminin, calificări, ştafeta de 3.00 metri feminin calificări

14.00-16.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Tur preliminar: SUA - Elveţia

14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: China - Canada, Elveţia - SUA, Suedia - Marea Britanie, Rusia - Danemarca

15.00-16.10 - Schi alpin - Supercombinata feminin: slalom - Finala

17.00-20.25 - Patinaj viteză - 500 metri masculin - Finala

18.00-19.20 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat masculin - calificări

18.45-21.40 - Sanie - Individual feminin - Manşele 1 şi 2

19.00-20.20 - Biatlon - Urmărire masculin (12,5 km) - Finala

19.00-21.30 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Finlanda - Canada

19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur: SUA - Norvegia, Danemarca - Rusia, Canada - Elveţia, Suedia - Marea Britanie

22.00-23.35 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat masculin - Finala

 

Marţi, 11 februarie - vor fi decernate opt titluri olimpice

9.00-12.00 - Curling D - feminin - primul tur: Elveţia - Danemarca, Suedia - Canada, Rusia - SUA, Coreea de Sud - Japonia

10.00-11.25 - Freestyle - Slopestyle feminin - calificări

13.00-14.05 - Freestyle - Slopestyle feminin - Finalah

14.00-14.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin + feminin - calificări

14.00-16.30 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Germania - Suedia

14.00-17.00 - Curling, masculin, primul tur: Canada - Suedia, SUA - China, Marea Britanie - Germania, Norvegia - Rusia

14.00-17.05 - Snowboard - Half-pipe masculin - calificări

16.00-17.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin+feminin - Finala masculin + feminin

16.45-20.00 - Patinaj viteză - 500 metri feminin - Finala

18.30-21.45 - Sanie - Individual feminin - Finala

19.00-20.00 - Snowboard - Half-pipe masculin - turul doi

19.00-20.20 - Biatlon - Urmărire feminin (10 km) - Finala

19.00-22.25 - Patinaj artistic - perechi - programul scurt

19.00-21.30 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Rusia - Japonica

19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur: Marea Britanie - SUA, Coreea de Sud- Elveţia, Danemarca - Japonia, China - Rusia

21.30-22.35 - Snowboard - Half-pipe masculin - Finala

21.30-23.05 - Sărituri cu schiurile feminin - trambulină normală - Finala

 

Miercuri, 12 februarie - vor fi decernate şase titluri olimpice

9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur: Danemarca - SUA, Norvegia - Germania, China - Elveţia

11.00-13.10 - Schi alpin - Coborâre feminin - Finala

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Elveţia - Finlanda

13.30-14.20 - Combinata nordică- Trambulină normală: sărituri

14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: Japonia - Rusia, SUA - China, Coreea de Sud - Suedia, Canada - Marea Britanie

14.00-17.05 - Snowboard - Half-pipe feminin - calificări feminin

16.30-17.15 - Combinată nordică - Trambulină normală: 10 km - Finala

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Canada - SUA

18.00-19.40 - Patinaj viteză - 1000 m masculin - Finala

18.15-20.35 - Sanie - Dublu - Finala

19.00-20.00 - Snowboard - Half-pipe feminin - turul doi

19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur - Germania -China, Elveţia - Marea Britanie, Rusia - Canada, Danemarca - Suedia

19.45-23.00 - Patinaj artistic - Perechi - Finala

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Cehia - Suedia

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - tur preliminar: Letonia - Elveţia

21.30-22.35 - Snowboard - Half-pipe feminin - Finala

 

Joi, 13 februarie - voi fi acordate şase titluri olimpice

9.00-12.00 - Curling feminin - primul tur - Canada - Danemarca, China - Marea Britnie, Elveţia - Suedia

10.15-12.00 - Freestyle - Slopestyle masculin - Calificări

11.30-13.20 - Skeleton feminin - Manşele 1 şi 2

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă masculin - tur preliminar: Finlanda - Austria

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă feminin - tur preliminar: Japonia - Germania

13.30-14.40 - Freestyle - Slopestyle masculin - Finala

14.00-16.30 - Short-track - 500 metri feminin - Finala - 1000 metri masculin calificări, ştafeta 5000 metri calificări

14.00-15.40 - Schi fond - 10 km clasic feminin - Finala

14.00-17.00 - Curling masculin - primul tur: Elveţia - Rusia, Canada - Danemarca, Norvegia - Suedia, Marea Britanie - SUA

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă masculin - tur preliminar: Rusia - Slovenia

16.30.-19.00 - Hochei pe gheaţă masculin - tur preliminar: Slovacia - SUA

18.00-20.20 - Biatlon - 20 km individual masculin - Finala

18.00-19.40 - Patinaj viteză - 1000 metri feminin - Finala

19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur: Suedia - Danemarca, Rusia - Coreea de Sud, Elveţia - Canada, Japonia - SUA

19.00-23.30 - Patinaj artistic - Masculin - Programul scurt

20.15-21.30 - Sanie - Ştafetă - Finala

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin- Tur preliminar: Canada - Norvegia

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Tur preliminar: Suedia - Rusia

 

Vineri, 14 februarie - vor fi decernate şase titluri olimpice

9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur - Suedia - China, SUA - Germania, Canada - Norvegia

11.00-12.30 - Schi alpin - Supercombinata masculin: coborâre

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Cehia - Letonia

14.00-15.55 - Schi fond - 15 km clasic masculin - Finala

14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: Coreea de Sud - China, Marea Britanie - Japonia, SUA - Danemarca, Rusia - Elveţia

15.30-16.40 - Schi alpin - Supercombinata masculin: slalom - Finala

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Suedia - Elveţia

16.30-21.40 - Skeleton - Manşele 1 şi 2 masculin - Manşele 3 şi 4 femin - Finala

17.45-19.00 - Freestyle - Sărituri feminin - Calificări

18.00-20.20 - Biatlon - 15 km individual feminin - Finala

19.00-23.25 - Patinaj artistic - masculin - programul liber - Finala

19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur - Marea Britanie - Danemarca, Rusia - SUA, China - Norvegia, Elveţia - Germania

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Canada - Austria

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Norvegia - Finlanda

21.30-22.35 - Freestyle - Sărituri feminin - Finala

21.30-22.35 - Sărituri cu schiurile - Marea trambulină individual masculin - calificări

 

Sâmbătă, 15 februarie - vor fi decernate şapte titluri olimpice

9.00-12.00 - Curling feminin - primul tur - Canada - Japonia, China - Suedia, Marea Britanie - Coreea de Sud

11.00-13.10 - Schi alpin - Super-G feminin - Finala

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Slovacia - Slovenia

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Sferturi de finală

14.00-16.55 - Short-track - 1500 m feminin Finala, 1000 m masculin Finala

14.00-15.30 - Schi fond - Ştafeta 4x5 km feminin - Finala

14.00-17.00 - Curling masculin - primul tur: Suedia - Germania, Danemarca - Elveţia, Canada - Marea Britanie, Rusia - China

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: SUA - Rusia

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă feminin - Sferturi de finală

17.30-19.25 - Patinaj viteză - 1000 metri masculin - Finala

18.45-21.05 - Skeleton masculin - Manşele 3 şi 4 - Finala

19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur - SUA-Suedia, Canada- Rusia, Marea Britanie - Elveţia, Danemarca - China

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Elveţia - Cehia

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Suedia - Letonia

21.30-23.15 - Sărituri cu schiurile - Marea Trambulină individual masculin - Finala

 

Duminică, 6 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur - SUA- Canada, Marea Britanie - Norvegia, Suedia - Rusia

11.00-13.10 - Schi alpin - Super-G masculin - Finala

11.00-12.10 - Snowboard - Snowboardcross feminin - Calificări

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Austria - Norvegia

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Meci de clasament 5-8

13.15-14.05 - Snowboard - Snowboardcross feminin - Finala

14.00-16.30 - Schi fond - Ştafeta 4x10 km masculin - Finala

14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: Danemarca - Coreea de Sud, Japonia - Elveţia, Suedia - Rusia, SUA - Canada

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Rusia - Slovacia

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Slovenia - SUA

18.00-19.50 - Patinaj viteză - 1500 metri feminin - Finala

19.00-20.20 - Biatlon - Mass-start 15 km masculin - Finala

19.00-22.45 - Patinaj artistic - Dans - Programul scurt

19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur - Norvegia - Elveţia, China - Canada, Germania - Danemarca, SUA - Suedia

20.15-22.55 - Bob dublu masculin - Manşele 1 şi 2

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Tur preliminar: Finlanda - Canada

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Meci de clasament 5-8

 

Luni, 17 februarie - vor fi decernate şase titluri olimpice

9.00-12.00 - Curling feminin - primul tur - Rusia - Marea Britanie, Coreea de Sud - SUA, Japonia - China

11.00-12.30 - Snowboard - Snowboardcross masculin - Calificări

13.30-14.30 - Snowboard - Snowboardcross masculin - Finala

14.00-17.00 - Curling masculin - primul tur: China - Marea Britanie, Germania - Rusia, Elveţia - SUA, Norvegia - Danemarca

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă feminin - Seminale

17.45-19.00 - Freestyle - Sărituri masculin - Calificări

18.30-21.00 - Bob dublu masculin - Manşele 3 şi 4 - Finala

19.00-20.20 - Biatlon - Mass-start feminin 12,5 km - Finala

19.00-22.35 - Patinaj artistic - Dans - Programul liber - Finala

19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur - China - Elveţia, Danemarca - Marea Britanie, Canada - Coreea de Sud, Suedia - Japonia

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Semfinala

21.15-23.10 - Sărituri cu schiurile - Marea Trambulină pe echipe masculin - Finala

21.30-22.35 - Freestyle - Sărituri masculin - Finala

 

Marţi, 18 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 - Curling masculin + feminin - Eventuale baraje

11.00-13.00 - Schi alpin - Slalom uriaş feminin- prima manşă

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Baraj pentru sferturile de finală

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Meci de clasament 7-8

13.30-14.20 - Combinata nordică - Marea Trambulină individual: Sărituri

13.30-15.30 - Short-track - 1000 metri feminin calificări, 500 metri masculin, calificări, Ştafeta 3.000 metri feminin, Finala

14.00-17.00 - Curling masculin + feminin - Eventuale baraje

14.30-16.10 - Schi alpin - Slalom uriaş feminin - manşa secundă - Finala

16.00-16.45 - Combinata nordică - Marea Trambulină individual (10 km) - Finala

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă masculin - Baraj pentru sferturile de finală

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă feminin - Meci de clasament 5-6

17.00-20.00 - Patinaj viteză - 10.000 metri masculin - Finala

17.45-19.25 - Freestyle - Half-pipe masculin - Calificări

19.00-22.00 - Curling masculin + feminin - Eventuale baraje

19.15-21.10 - Bob dublu feminin - Manşele 1 şi 2

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Baraj pentru sferturile de finală

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Baraj pentru sferturile de finală

21.30-22.30 - Freestyle - Half-pipe masculin - Finala

 

Miercuri, 19 februarie - vor fi decernate opt titluri olimpice

9.15-11.00 - Snowboard - Slalom uriaş paralel masculin + feminin - Calificări

11.00-13.00 - Schi alpin - Slalom uriaş - Prima manşă

12.00-14.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Sferturi de finală

13.00-15.05 - Snowboard - Slalom uriaş paralel - Finala masculin+ Finala feminin

13.15-15.00 - Schi fond - Sprint pe echipe clasic masculin + feminin - Calificări

14.00-17.00 - Curling feminin - Semifinale

14.30-16.10 - Schi alpin - Slalom uriaş masculin - manşa secundă - Finala

15.45-17.00 - Schi fond - Sprint pe echipe clasic masculin +

feminin - Finala

16.30-19.00 - Hochei pe gheaţă masculin - Sferturi de finală

17.30-19.20 - Patinaj viteză - 5000 metri feminin - Finala

18.30-20.30 - Biatlon - Ştafeta mixtă - Finala

19.00-23.30 - Patinaj artistic - feminin - Programul scurt

19.00-22.00 - Curling masculin - Semifinale

20.15-22.20 - Bob dublu masculin - Manşele 3 şi 4 - Finala

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Sferturi de finală

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Sferturi de finală

 

Joi, 20 februarie - vor fi decernate şase titluri olimpice

11.45-12.25 - Freestyle - Skicross masculin - Calificări

12.00-12.50 - Combinata nordică - Marea Trambulină pe echipe: Sărituri

12.30-15.30 - Curling feminin - Meci pentru locul 3

13.30-15.00 - Freestyle - Skicross masculin - Finala

15.00-16.15 - Combinata nordică - Marea Trambulină pe echipe: 4x5 km - Finalaâ

16.00-18.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Meci pentru locul 3

17.30-20.30 - Curling feminin - Finala

18.30-19.45 - Freestyle - Half-pipe feminin - Calificări

19.00-23.10 - Patinaj artistic - Feminin - Programul liber - Finala

21.00-23.30 - Hochei pe gheaţă feminin - Finala

21.30-22.25 - Freestyle - Half-pipe feminin - Finala

 

Vineri, 21 februarie - vor fi decernate şapte titluri olimpice

11.45-12.25 - Freestyle - Skicross feminin - Calificări

12.30-15.30 - Curling masculin - Meciul pentru locul 3

13.30-15.00 - Freestyle - Skicross feminin - Finala

16.00-18.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Semifinale

16.45-18.00 - Schi alpin - Slalom feminin - prima manşă

17.30-20.30 - Curling masculin - Finala

17.30-19.25 - Patinaj viteză - Urmărire pe echipe masculin + feminin - Calificări

18.30-20.30 - Biatlon - Ştafeta de 4x6 km feminin- Finala

20.15-21.25 - Schi alpin - Slalom feminin - manşa secundă - Finala

20.30-23.15 - Short-track - 500 metri masculin Finala, Ştafeta 5000 metri masculin Finala, 1000 metri feminin Finala

21.00-22.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Semifinale

 

Sâmbătă, 22 februarie - vor fi decernate şapte titluri olimpice

9.15-11.00 - Snowboard - Slalom paralel masculin + feminin - Calificări

13.15-15.20 - Snowboard - Slalom paralele masculin + feminin - Finala

13.30-15.25 - Schi fond - Mass-start 30 km feminin - Finala

16.45-18.15 - Schi alpin - Slalom masculin - prima manşă

17.30-20.05 - Patinaj viteză - Urmărire pe echipe masculin + feminin - Finala

18.30-20.40 - Biatlon - Ştafeta 4x7,5 km masculin - Finala

19.00-21.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Meci pentru locul 3

20.15-21.50 - Schi alpin - Slalom masculin - manşa secundă - Finala

20.30-23.05 - Bob patru persoane masculin - Manşele 1 şi 2

 

Duminică, 23 februarie - vor fi decernate trei titluri olimpice

11.00-13.55 - Schi fond - 50 km masculin - Finala

13.30-16.05 - Bob patru persoane masculin - Manşele 3 şi 4 - Finala

16.00-18.30 - Hochei pe gheaţă masculin - Finala

20.00-22.30 - Ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice.